Kategorie
Uncategorized

Bądź modny na lato, polówka dla Ciebie

    Najbardziej lubiane przez mężczyzn trendy nie zmieniają  się mimo upływu czasu jak to się dzieje w przypadku kobiet, a jeszcze do tego jeśli można połączyć wygodę z nutką elegancji i sportu to stają się wprost idealnym rozwiązaniem dla każdego mężczyzny. Morał z tego taki, że idealne rozwiązania jak w przypadku wielu stylów mody męskiej nie zanikają powiedziałabym raczej zostają ulepszane.

    Historia polówki swoje początki ma na przełomie lat 20 i 30 we Francji. Sama nazwa wywodzi się z dyscypliny sportowej tzw. polo, gdzie uczestnicy tego sportu ubierali klasyczne koszule na guziki w których rękawy były podwijanie na wysokości łokcia i do tego krawaty, strój ten jednak nie wskazywał na wygodę podczas gry, ale na prestiż sportu jakim jest „polo”. Nowy ulepszony strój zapoczątkował najlepszy tenisista Rene Lacoste, który słynął z agresywnej gry i na turniej US Open w roku 1926 wychodzi na kort w koszulce z krótkim rękawem i kołnierzykiem wkładaną przez głowę. Na tamtą chwilę Rene Lacoste nie był świadomy wyczynu, natomiast w niedługim czasie zaobserwował duże zainteresowanie fasonem więc zaczął produkcję pod własnym logiem i tak też postała marka „Lacoste”.

    Dziś koszulka polo jest kojarzona jako połączenie elegancji i sportu. Cechy charakterystyczne polówek znacznie odróżniają je od innej części garderoby. Wymienię kilka takich cech, które moim zdaniem zasługują na chwilę uwagi:

     – miękki kołnierzyk, który sprawia przyjemność noszenia;

     – taśma na karku, która ma zapobiegać otarciom;

     – zapięcie na 2-3 guziki, co daje nam możliwość wyboru większego bądź mniejszego luzu oraz dostosowania do danej okoliczności;

     – rozcięcia po bokach, które sprawiają większą swobodę ruchu;

     – wykonanie bawełna, a jak powszechnie wiadomo cechą bawełny jest naturalność, oddychalność i przewiewność, ale również rozciągliwość, co powoduje poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

    Polówka zdobyła miano komfort z nutką elegancji, ale zarazem schludnego elementu garderoby męskiej i nie tylko. Zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą w pełni wykorzystać do swoich stylizacji polówkę. Wykorzystywana jest na różne okazje nieformalne, ale też w przypadku niektórych klubów golfowych czy też tenisowych stanowi podstawę ubioru, a więc niezbędny element dress codu!

    Jakby tak spojrzeć z pespektywy garderoby męskiej, ale też damskiej bądź dziecięcej trudno będzie znaleźć bardziej uniwersalne ubranie, ponieważ polówki noszą wszystkie kategorie wiekowe bez problemu zestawienia ich z innymi częściami garderoby. Mężczyźni jak już wspomniałam powyżej nie lubią za bardzo „kombinować” nad ubiorem w przeciwieństwie do kobiet, które muszą mieć dopracowany każdy szczegół swojej stylizacji, dlatego jest to produkt wprost stworzony dla mężczyzn, ponieważ polo ubiorą zarówno do sportowych szortów jak i spodni z kantem wskazujących elegancję. Nie możemy też zapominać o różnego typu wyjazdach towarzyskich czy najzwyczajniej w świecie urlopie, gdzie polówka również jest numerem jeden jeżeli chodzi o zastosowanie, mam tu na myśli, że polo jest idealnym rozwiązaniem na ciepłe dni. Pomijając już fakt, że są one  produkowane z naturalnych tkanin typu bawełna są one oddychające i przewiewne, co doskonale sprawdzi się nam nad morzem np.; w zestawieniu półsportowego stylu i mokasynów. Paleta kolorystyczna polówek jest naprawdę ogromna od klasycznych kolorów typu biały, szary, granat i czarny po kolory bardziej intensywne niekonieczne nadające się np. do pracy, wręcz przeciwnie bardziej do użytkowania codziennego tzw. koktajlowego:).

               Koszulki polo zapoczątkowały pewną „tradycję” wśród niektórych przedsiębiorców, polówki przez swój styl są popularne, a wręcz pożądane wśród odzieży reklamowej, ale również firmowej w rożnych branżach. Przez swój wygląd połączonej elegancji ze sportem daje pracownikom poczucie wygody noszenia, a także stwarza profesjonalny wizerunek przedsiębiorstwa. Przedsiębiorcy często inwestują w zakup dla pracowników koszulek polo, ale również nadruk loga firmy przez co koszulki uwydatniają logo nadrukowane najczęściej po prawej stronie polówki i są jakby wizytówką firmy, a jednocześnie reklamą.

    Polówki są generalnie uznawane za bardziej wytworną opcję koszulek z długim bądź krótkim rękawem. To najlepszy strój na ciepłe miesiące.

    Podsumowując koszulka polo nigdy nie zaliczała się i nie będzie zaliczać się do stroju formalnego, co się z tym wiąże na duże uroczystości wymagające dużej elegancji typu wesela, bankiety albo spotkania biznesowe ubrać jej nie możemy. Natomiast każda jedna stylizacja casualowa z wykorzystaniem polówki będzie stanowiła fajny ożywiający element całej stylizacji nie wyłączając również garniturów, które nie zawsze są przecież używane na wielkie imprezy i tylko w eleganckiej wersji. Są też garnitury tzw. casualowe do których jak najbardziej polówkę można wykorzystać oczywiście bez dodatku jakim jest krawat, ale mimo to można w prosty sposób dobrać bardzo efektowną stylizację.